Znak towarowy

Sprzeciw w procedurze rejestracji znaku towarowego

Sprzeciw w procedurze rejestracji znaku towarowego

Jeżeli uważasz, że dany znak towarowy nie powinien być zastrzeżony zgłoś swój sprzeciw! Monitoruj swój znak towarowy i zareaguj w porę, gdy ktoś zechce naruszyć Twoje prawa i zarejestrować identyczny lub podobny znak do Twojego. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej o sprzeciwie w procedurze rejestracji znaku towarowego.

Po co przeprowadzać monitoring znaków towarowych

Po co przeprowadzać monitoring znaków towarowych

Pierwszym krokiem w ochronie znaku towarowego jest jego rejestracja. Co jednak robić dalej? Od kwietnia 2016 każdy przedsiębiorca, który ma zarejestrowany znak towarowy, musi sam zapobiegać rejestracji znaków podobnych lub identycznych do jego znaku. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest monitoring znaków towarowych oraz po co go przeprowadzać.

Procedura rejestracji znaku towarowego

Procedura rejestracji znaku towarowego

Aby cieszyć się pełnią ochrony znaku towarowego, koniecznością jest zarejestrowanie znaku w jednym z urzędów patentowych. W zależności od zasięgu działalności firmy można wnioskować o udzielenie ochrony w różnych organach państwowych zajmujących się ochroną właśności intelektualnej. Dowiedz się, od czego rozpocząć proces rejestracji znaku towarowego i jak go pomyślnie przeprowadzić.

Jakich znaków towarowych nie można zastrzec

Jakich znaków towarowych nie można zastrzec

Rejestracja znaku towarowego służy ochronie nazwy lub logo firmy przed działaniami nieuczciwej konkurencji. Nie każdy jednak znak towarowy może zostać poddany rejestracji. Dowiedz się, jakie przeszkody rejestracji znaku towarowego istnieją. Dla świadomego przedsiębiorcy jest to istotna kwestia, więc zachęcamy do zapoznania się z artykułem, a zaoszczędzisz sporo cennego czasu.

Jak poznać, czy znak jest zastrzeżony

Jak poznać, czy znak jest zastrzeżony

Rejestracja znaku towarowego zapewnia bezpieczeństwo dla nazwy i logo Twojej firmy, dlatego jest to istotny proces ochronny.Umiejętność rozpoznawania zastrzeżonych znaków towarowych jest ważna, bo pozwala uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, w najgorszym wypadku, konsekwencji prawnych. Z artykułu dowiesz się, jak rozpoznać chroniony znak towarowy. 

Znaki towarowe a ochrona marki

Znaki towarowe a ochrona marki

Jeśli właśnie założyłeś firmę i nie wiesz, jak dalej zatroszczyć się o losy tworzonej marki, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Zawiera niezbędne informacje z zakresu potrzeby rejestracji znaków towarowych oraz ochorny prawnej marki. Po przeczytaniu, dowiesz się, dlaczego oprócz dobrego wizerunku marki, ważna jest również jej skuteczna ochrona.

Znak towarowy. Definicja i przykłady

Znak towarowy. Definicja i przykłady

Jak mówi słynne przysłowie "nieznajomość prawa szkodzi". W tym artykule znajdziesz, podstawowe informację z zakresu rejestracji i ochrony znaków towarowych, które pomogą Ci funkcjonować w świecie biznesu. Na wstępie zdradzimy, że niektóre znaki towarowe mogą Cię zaskoczyć, bo przekonasz się, że nie tylko wyrazy i grafika mogą być znakami towarowymy.

Rodzaje znaków towarowych

Rodzaje znaków towarowych

Znaki towarowe są to wszelakie oznaczenia, które odróżniają towary i usługi jednego przedsiębiorcy od towarów oferowanych przez konkurencję. W tym artykule dowiesz się ciekawych informacji na temat rodzajów znaków towarowych, zarówno tych klasycznych, jak i niekonwencjonalnych. A cała teoria przedstawiona jest na przykładach największych, popularnych markach.

jak zastrzec nazwę firmy
Nazwa dla firmy

Projektowanie logotypów
Gotowe nazwy