Zastrzeżenie nazwy i logo

Co daje monitorowanie nazw konkurencji

Co daje monitorowanie nazw konkurencji

Czy chciałbyś wiedzieć, co planuje konkurująca z Tobą firma, jakie produkty lub usługi chce wpuścić na rynek jeszcze zanim faktycznie te produkty czy usługi się na nim pojawią? To wszystko może zapewnić Ci monitorowanie znaków towarowych. Co to jest? Jak to wykorzystać? Czytaj dalej.

Sprzeciw w procedurze rejestracji znaku towarowego

Sprzeciw w procedurze rejestracji znaku towarowego

Jeżeli uważasz, że dany znak towarowy nie powinien być zastrzeżony zgłoś swój sprzeciw! Monitoruj swój znak towarowy i zareaguj w porę, gdy ktoś zechce naruszyć Twoje prawa i zarejestrować identyczny lub podobny znak do Twojego. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej o sprzeciwie w procedurze rejestracji znaku towarowego.

Czy warto sprawdzać nazwę i logo firmy?

Czy warto sprawdzać nazwę i logo firmy?

Nazwa i logo firmy są pewnego rodzaju wizytówką każdego przedsiębiorstwa. Często jest to pierwsza rzecz, z którą odbiorcy i konsumenci mają do czynienia, szukając danego produktu lub usługi. Jako takie, powinny w sposób jednoznaczny wywoływać u odbiorcy skojarzenie z danym przedsiębiorstwem, bez wzbudzania nieprawidłowych skojarzeń z innymi przedsiębiorstwami. W tym celu przedsiębiorcy powinni dołożyć starań w celu umożliwienia klientom rozpoznania ich marki bez ryzyka konfuzji (pomylenia) z towarami innych przedsiębiorstw.

Jakich znaków towarowych nie można zastrzec

Jakich znaków towarowych nie można zastrzec

Rejestracja znaku towarowego służy ochronie nazwy lub logo firmy przed działaniami nieuczciwej konkurencji. Nie każdy jednak znak towarowy może zostać poddany rejestracji. Dowiedz się, jakie przeszkody rejestracji znaku towarowego istnieją. Dla świadomego przedsiębiorcy jest to istotna kwestia, więc zachęcamy do zapoznania się z artykułem, a zaoszczędzisz sporo cennego czasu.

Jak poznać, czy znak jest zastrzeżony

Jak poznać, czy znak jest zastrzeżony

Rejestracja znaku towarowego zapewnia bezpieczeństwo dla nazwy i logo Twojej firmy, dlatego jest to istotny proces ochronny.Umiejętność rozpoznawania zastrzeżonych znaków towarowych jest ważna, bo pozwala uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, w najgorszym wypadku, konsekwencji prawnych. Z artykułu dowiesz się, jak rozpoznać chroniony znak towarowy. 

Jak chronić swój znak towarowy za granicą

Jak chronić swój znak towarowy za granicą

Rejestracja znaków towarowych jest bardzo istatną kwestią w działałności każdego współczesnego przedsiębiorstwa. Jeżeli prowadzisz działałność o zasięgu międzynarodowym i nie wiesz jak chronić swój znak towarowy poza granicami kraju, to ten artyluł jest właśnie dla Ciebie. 

jak zastrzec nazwę firmy
Nazwa dla firmy

Projektowanie logotypów
Gotowe nazwy