Zastrzeżenie nazwy i logo

Co daje monitorowanie nazw konkurencji

Co daje monitorowanie nazw konkurencji

Czy chciałbyś wiedzieć, co planuje konkurująca z Tobą firma, jakie produkty lub usługi chce wpuścić na rynek jeszcze zanim faktycznie te produkty czy usługi się na nim pojawią? To wszystko może zapewnić Ci monitorowanie znaków towarowych. Co to jest? Jak to wykorzystać? Czytaj dalej.

Jak zabezpieczyć nazwę firmy

Jak zabezpieczyć nazwę firmy

Wymyśliłeś nazwę dla swojej firmy, zainwestowałeś w jej promocję, by stała się rozpoznawalna. W końcu udało Ci się osiągną sukces. Czy jednak pomyślałeś o tym, aby należycie ją zabezpieczyć? Z tego artykułu dowiesz się po co i w jaki sposób możesz zabezpieczyć nazwę swojej firmy. 

Czy warto sprawdzać nazwę i logo firmy?

Czy warto sprawdzać nazwę i logo firmy?

Nazwa i logo firmy są pewnego rodzaju wizytówką każdego przedsiębiorstwa. Często jest to pierwsza rzecz, z którą odbiorcy i konsumenci mają do czynienia, szukając danego produktu lub usługi. Jako takie, powinny w sposób jednoznaczny wywoływać u odbiorcy skojarzenie z danym przedsiębiorstwem, bez wzbudzania nieprawidłowych skojarzeń z innymi przedsiębiorstwami. W tym celu przedsiębiorcy powinni dołożyć starań w celu umożliwienia klientom rozpoznania ich marki bez ryzyka konfuzji (pomylenia) z towarami innych przedsiębiorstw.

Wady i zalety zastrzeżenia znaku towarowego

Wady i zalety zastrzeżenia znaku towarowego

Jeżeli już wiesz, czym jest znak towarowy, pewnie rozważasz wszystkie “za” i “przeciw” dotyczące jego rejestracji. Jakie są zalety zastrzeżenia znaku towarowego? Czy istnieją jakieś wady rejestracji znaku towarowego? Dowiesz się czytając dalej. 

Jak zastrzec nazwę firmy

Jak zastrzec nazwę firmy

Jeśli właśnie założyłeś firmę dla której stworzyłeś dobrą nazwę to zapewne zastanawiasz się, jak ją chronić. Odpowiedź jest prosta, kolejnym krokiem musi być rejestracja znaku towarowego. Z tego artylułu dowiesz się, jakie masz możliwości. 

Jak chronić swój znak towarowy za granicą

Jak chronić swój znak towarowy za granicą

Rejestracja znaków towarowych jest bardzo istatną kwestią w działałności każdego współczesnego przedsiębiorstwa. Jeżeli prowadzisz działałność o zasięgu międzynarodowym i nie wiesz jak chronić swój znak towarowy poza granicami kraju, to ten artyluł jest właśnie dla Ciebie. 

Gdzie zastrzegane są znaki towarowe

Gdzie zastrzegane są znaki towarowe

Założyłeś właśnie firmę i stworzyłeś dla niej nazwę, którą chcesz zarejestrować, ale nie wiesz jak to zrobić? W takim razie ten artykuł jest rozwiązaniem Twoich problemów. Znajdziesz tutaj wiele informacji przydatnych podczas procesu rejestracji znaków towarowych. 

jak zastrzec nazwę firmy
Nazwa dla firmy

Projektowanie logotypów
Gotowe nazwy